Bjergstedfest 25. mai 2024

STAVANGER KONSERTHUS

// UTENDØRS – AMFI //

11:00   FANFARE OG ÅPNING AV FEST MED ORDFØRER SISSEL KNUTSEN HEGDAL

11:15   HANS MAJESTET KONGENS GARDE MARSJERER TIL KUPPELHALLEN

11:45   DRILLOPPVISNING MED HANS MAJESTET KONGENS GARDE

// FARTEIN VALEN //

11:15   KONSERTFOREDRAG MED STAVANGER SYMFONIORKESTER OG ARE SANDBAKKEN

11:45   ÅPENT ORGEL – OMVISNING (50 personer / billetter)

12:15    ÅPENT ORGEL – OMVISNING (50 personer / billetter)

12:45    ÅPENT ORGEL – OMVISNING (50 personer / billetter)

14:15   FESTKONSERT MED HANS MAJESTET KONGENS GARDE

// ZETLITZ //

11:15   BANDKONSERT – STAVANGER KULTURSKOLE / STAVANGER KATEDRALSKOLE

11:45   BARNEDISCO

12:15   BANDKONSERT – STAVANGER KULTURSKOLE / STAVANGER KATEDRALSKOLE

12:45   BARNEDISCO

13:15   BANDKONSERT – STAVANGER KULTURSKOLE / STAVANGER KATEDRALSKOLE

13:45   BARNEDISCO

14:15   BANDKONSERT – STAVANGER KULTURSKOLE / STAVANGER KATEDRALSKOLE

// FOAJE //

11:15   KONSERT – KAMMERMUSIKK

12:15   KONSERT – KAMMERMUSIKK

13:15   KONSERT – KAMMERMUSIKK

14:15   KONSERT – STAVANGER STUDENTSANGFORENING

// VIP-ROMMET //

11:15   MUSIKKLEK (0-3 år / 15 barn / billetter)

12:15   MUSIKKLEK (0-3 år / 15 barn / billetter)

13:15   MUSIKKLEK (0-3 år / 15 barn / billetter)

14:15   MUSIKKLEK (0-3 år / 15 barn / billetter)

// MEZZANINEN //

11:15-15:00 TEGN MUSIKKEN! TEGNEBLOKKKER OG FARGESTIFTER

// KUPPELHALLEN // 

11:15   DYRENES KARNEVAL – ORKESTER / BALLETT

12:15   KONSERT BJERGSTED SYMFONIORKESTER

13:15   KONSERT STAVANGER KULTURSKOLE ORKESTER – SUO / SUS

14:15   DYRENES KARNEVAL – ORKESTER / BALLETT

// KUPPELHALLEN FOAJE //

11:15-15:00 ANSIKTSMALING – DYRENES KARNEVAL

12:45   KONSERT STAVANGER KULTURSKOLE JUNIORORKESTER – SJUR

13:45 KONSERT MED UKRAINSK VOKALENSEMBLE «Mrija»

// UTENDØRS BJERGSTEDPARKEN //

13:00-15:00     STEDSPESIFIKK – UIS DANS BA3

11:15-15:00     POP UP TEATER – VG3 DRAMA

13:30-14:00 POP UP KONSERT STAVANGER STUDENTSANGFORENING

11:15-15:00     FOODTRUCKS – SALG AV MAT OG DRIKKE

STAVANGER KATEDRALSKOLE BJERGSTED

// FORESTILLINGSSALEN //

11:15   JAZZKLUBBEN – SANGELEVER VGS

13:15   JAZZKLUBBEN – SANGELEVER VGS

// BLACKBOX //

12:15  TEATERSPORT MED VG1 DRAMA

14:15 TEATERSPORT MED VG1 DRAMA

// DANSESALEN R404 //

11:15     ÅPEN DANSEKLASSE – VGS DANS

12:15     ÅPEN DANSEKLASSE – VGS DANS

13:15     ÅPEN DANSEKLASSE – VGS DANS

14:15     ÅPEN DANSEKLASSE – VGS DANS

// FELLESOMRÅDER //

11:45  UTDRAG FRA FORESTILLINGEN TARTUFFE – VG2 DRAMA

13:45  UTDRAG FRA FORESTILLINGEN TARTUFFE – VG2 DRAMA

UNIVERSITETET I STAVANGER – FAKULTET FOR UTØVENDE KUNSTFAG

// UiS FOAJE – HOVEDBYGG //

12:15-13:15     GRATIS BURSDAGSKAKE – UIS 20 ÅR!

// EIKENES-SALEN – HOVEDBYGG//

11:15-15:00     ÅPEN EKSAMEN I DIREKSJON (anbefalt voksent publikum)

// HETLANDS-SALEN – HOVEDBYGG//

11:15-15:00     KONSERT: KLAVERMARATON – PIANISTER FRA UIS, VGS OG KULTURSKOLEN

// UIS BLACKBOX  – GAMLE KULTURSKOLEN //

11:15   UNG DANS – VISNINGER MED TADA DANSEKOMPANI / VGS DANS

12:15   UNG DANS – VISNINGER MED TADA DANSEKOMPANI / VGS DANS

13:15   UNG DANS – VISNINGER MED TADA DANSEKOMPANI / VGS DANS

14:15   UNG DANS – VISNINGER MED TADA DANSEKOMPANI / VGS DANS

// 2106 – GAMLE KULTURSKOLEN //

11:15   ORGELSPILL – BYGG ET ORGEL! (6 til 99 år – billetter)

13:15   ORGELSPILL – BYGG ET ORGEL! (6 til 99 år – billetter)

STAVANGER KULTURSKOLE

// KULTURSKOLE FOAJE //

11:15-15:00 KAFE – SALG AV IS, KAKER OG KAFFE

// UTENDØRS SCENE – AMFI //

11:15-15:00     BANDSKOLEKONSERTER

// KULTURSKOLESALEN //

11:15   MARATON-KONSERT – ELEVER FRA KULTURSKOLEN (TVERRFAGLIG)

12:15   MARATON-KONSERT – ELEVER FRA KULTURSKOLEN (TVERRFAGLIG)

13:15   MARATON-KONSERT – ELEVER FRA KULTURSKOLEN (TVERRFAGLIG)

14:15   MARATON-KONSERT – ELEVER FRA KULTURSKOLEN (TVERRFAGLIG)

// KS BLACKBOX 2 //

11:15-15:00     TEATERVISNINGER OG TEATERSMINKE-WORKSHOP

// KS BLACKBOX 3 //

11:15-15:00     WORKSHOP: FAMILIE- OG SAMTIDSDANS

// 2. ETASJE FELLESOMRÅDE //

11:15-15:00     PRØV EN FLØYTE!

13:15    KONSERT UTB MESSING

// ROM 201 //

11:15-15:00     PRØV EN KORNETT!

// ROM 231 //

11:15-15:00     PRØV EN UKULELE!

// 4. ETASJE FELLESOMRÅDE

PIANOAKTIVITETER – Q&A, ANSIKTSMALING, MINIPIANO MM.

//ROM 411 //

11:15-15:00 CHOPIN ANIMASJONSFILM (15 MINUTT)

// ROM 412 //

PRØV ET FLYGEL ELLER ORGEL

// ROM 424 //

11:15-15:00 START REBUSLØP / SKATTEJAKT

// ROM 421 //

11:15-15:00 ÅPEN TEGNESAL